Na ostatnich wakacjach byłam na przepięknej greckiej wyspie Rodos, oczywiście bez nurkowania Bielsko nie mogło się obejść. Jeszcze przed wylotem znaleźliśmy centrum nurkowe Bielsko na wyspie, skontaktowaliśmy się z nimi, aby omówić szczegóły, w końcu było nas 6 do tej wyprawy! Jeden z członków bazy nurkowej Bielsko odebrał nas z hotelu w dniu nurkowym i zawiózł nas do centrum nurkowego Bielsko aby podpisać niezbędne papiery, i odebrać część sprzętu potrzebnego do nurkowania Oświęcim. Wszystkie nasze nurkowania Bielsko zaczynaliśmy w Zatoce Świętego Pawła, znajduje się ona po wschodniej części wyspy, tuż nad zatoką górują pozostałości akropolu w Lindos.

 

Część z naszej 6-osobowej ekipy mając ukończony kurs nurkowy Bielsko na suchy skafander Padi Bielsko zdecydowała się nurkować w suchaczach, ale pianki nurkowe Bielsko też były wystarczające do prawie 26 stopniowej wody!

 

Zrobiliśmy 6 nurkowań Bielsko, każde inne lecz tak samo fascynujące, każde trwało około godziny. Podczas nurkowań Bielsko nie przekraczaliśmy 30 metrów, więc kurs AOWD PADI Bielsko był wystarczający podczas tej wyprawy. Niektóre zaczynaliśmy zaraz przy pomoście, a na część zawiozła nas łódka, żebyśmy nie tracili czasu na dopłynięcie. Wpływaliśmy do podwodnych jaskiń, gdzie były tysiące krewetek w ścianach, niekiedy przeciskaliśmy się pomiędzy wielkimi kamieniami oraz podziwialiśmy przepiękne rafy kolorowe oraz ławice małych ryb, spotkaliśmy też po drodze kilka skrzydlic. Wszystko to dzięki centrum nurkowemu